STOWARZYSZENIE

Mała pomoc jest więcej warta niż Duża Krytyka.

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Home << Strajk Pielęgniarek
Home << Strajk Pielęgniarek

Strajk Pielęgniarek

Email Drukuj PDF

List otwarty do strajkujących pielęgniarek.

Szanowne Panie !

Od początku konfliktu cała niemal Polska śledzi jego przebieg i jest zorientowana w jego przyczynie. Na pewno duża część społeczeństwa, szczególnie ta o wyższych dochodach, współczuje Paniom, ale jest też pewnie spora grupa obywateli, których oburza taka forma domagania się pieniędzy. To ci, którzy mają mniej lub dużo mniej i żadnych szans na zmianę. Prócz nich, są jeszcze mający prawo do opieki chorzy, którzy na własnej skórze doświadczają skutków Waszego sporu. Trudno zaprzeczyć, że pensje pielęgniarskie nie należą do bardzo wysokich, ale nie ma też pewności, że nie istnieje inna droga osiągnięcia godziwego wynagrodzenia za pracę oraz podniesienia rangi i godności zawodu pielęgniarskiego.

Ludzie wolnych zawodów, do których i zawód pielęgniarski został ustawowo zaliczony, zrzeszeni w Stowarzyszeniu Obrony Prawnej, Podatkowej i Administracyjnej ” STOPPA ”, chcieliby wskazać Paniom, dogodniejszy sposób rozstrzygnięcia Waszych ważnych problemów. Zamiast rujnującego zdrowie fizyczne i psychiczne, szargającego Waszą opinię desperackiego strajku, mamy Wam do zaoferowania rozwiązanie oparte na zapisach stosownych Ustaw i przepisach wykonawczych do nich, poparte rzeczowymi argumentami i przejrzystymi wyliczeniami. Inaczej mówiąc, chcemy Was przekonać, że o własne sprawy, pieniądze etc. możecie skutecznie zatroszczyć się same w ramach obowiązującego prawa. Proponowane przez nas rozwiązanie przyniesie Wam niemal od ręki znacznie większe korzyści finansowe od tych, o które desperacko walczycie. Nie będzie to rozwiązanie tymczasowe, o jakie, świadome tego faktu, czy też nie, zabiegacie, lecz trwały stabilny system, niezależny od formacji rządzących, koniunktury etc. „Weźcie sprawy w swoje ręce” – to w tym przypadku nie oklepany i pusty slogan, a konkretna rzeczywistość, konieczność i trwałość finansowa.

Przystąpcie do czytania Ustaw, a same się o tym przekonacie, że w dzisiejszych przepisach prawnych możecie od razu zarobić więcej - nie umniejszając budżetu Waszego szpitala w którym jesteście zatrudnione na Umowę o pracę. Niech Wasze Związki z ekonomią i prawem skuteczniej wspomagają Was w realizacji celu osiągania większego wynagrodzenia - bez opuszczania łóżek ludzi naprawdę chorych.

 

Jako Stowarzyszenie zawsze zadajemy pytania - dlaczego w Waszym zawodzie (i innych tzw. budżetowych) jest tak źle. Generalnie stanowi to partackie podejście do szczegółów regulujących społeczności przez niekompetentne tabuny urzędników.

Przykład dyletanctwa przedstawiamy w załączonych Print Screen-ach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ekran przedstawia zatwierdzoną Ustawę i załącznik w której zawód pielęgniarki lub położnej w języku bułgarskim napisano w widocznej postaci znaków zapytania (bez komentarza).

Czy tabun urzędników tego błędu nie zauważył na poziomie korekty - czy wystąpiło dyletanctwo urzędnicze? To jest śmiechu warte.

Kancelaria Sejmu sygnuje takie niedoróbki - i nie jest to pierwsza wpadka.

Źródło; http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19960910410 Tekst ujednolicony:

oraz

http://isap.sejm.gov.pl/KeyWordServlet?viewName=thasP&passName=po%C5%82o%C5%BCne

P.S.

Dopiero kolejna USTAWA z dnia 6 lipca 2007 r. o zmianie ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej oraz niektórych innych ustaw,

(Dz. U. z dnia 25 września 2007 r.) poprawiła rażące błędy - szkoda że po 11 latach - czyli 132 miesiącach od ich popełnienia!!!

Ot ustawodawcy!!!

 

Szukaj Wyrazu

Aktualnie OnLine

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Login

Mała Pomoc jest lepsza niż DUŻA Krytyka

Każdy Człowiek ma INNE podejście do Sprawy. Czy Rację ma większość?

STATYSTYKA

Odsłon : 618598